Da, kada biste imali novca, kupili biste sve, je l’ tako? I ono u dućanu i u internetskoj trgovini jer odjeća za bebu je preslatka i neodoljiva, no zaista vam baš sve nije potrebno.
Bolna istina, ali bitno je da odjeća za bebu nije mala, velika, uska, preširoka… i da joj stvarno treba!
Evo nekoliko savjeta za praktičnu kupovinu odjeće za bebu
Kupite pravu veličinu
Istina, bebe rastu iznimno brzo, ali kupnja dva broja veće odjeće katkada nije dobra zamisao. U vrijeme kada bebi takva odjeća bude potpuno pristajala, već će biti iznošena. Mnogo je bolje kupiti odjeću prave veličine, ali u manjoj količini.
Nemojte kupovati previše
Uvijek kupujte samo ono što je zaista potrebno. Lijepa haljinica za posebne prilike mogla bi dugo čekati u ormaru, a onda bi se moglo dogoditi da uoči takve prigode shvatite kako ju je beba već prerasla. Mnogo je mudrije kupovati malo po malo, prema potrebi.
Cipele
Bebi cipelice i nisu potrebne. Dovoljno je imati nekoliko pari toplih čarapa. Ako se ipak odlučite kupiti cipelice, neka to budu one s mekanim đonom.
Naljepnice i etikete
Provjerite sve naljepnice i etikete na bebinoj odjeći, i to nakon svakog pranja. Ako nisu sigurno pričvršćene, mogu predstavljati opasnost od gušenja. Najbolje ih je ukloniti s bebine odjeće.
Šavovi
Na bebinoj odjeći mogu iritirati, peckati i svrbjeti osjetljivu bebinu kožu. Prilikom kupnje provjerite kako su šavovi obrađeni.
Čipka, nabori i vuna
Sve ove stavke na odjeći za bebe mogu djelovati kao i loše izvedeni šavovi. Neka odjeća za bebu bude od prirodnog materijala (najbolje pamučna), jednostavna i bez mnogo detalja.
Praktičnost
Važno je da odjeća za bebu bude praktična za oblačenje kako ne biste uznemirili bebu navlačeći joj usku majicu preko glave. Gumbi za kopčanje u predjelu vrata odlično su rješenje. Isto vrijedi za gegice s gumbima na nogavicama, koji su idealni za brzo mijenjanje pelene.
Foto: Unsplash